R
Zadzwoń +48 531 994 954 lub +34 966 760 422
[Zaloguj się]
Aktualności z regionu
2016-11-18 17:22:23 Nieruchomości w Hiszpanii – koszta
Po dokonaniu formalności zakupu, nabywca nieruchomości w Hiszpanii ma 30 dni na uregulowanie wszystkich kosztów. Opłaty są następujące:
• 10% podatek od nieruchomości,
• 3% koszta notarialne i zarejestrowanie nieruchomości
Sumy te będą nieco wyższe gdy zakup nieruchomości był posiłkowany kredytem hipotecznym, i wtedy będą się wahać w granicach 15-16% ceny zakupionej nieruchomości.

Po uregulowaniu powyższych opłat, pozostają tylko koszta utrzymania mieszkania w Hiszpanii, które przedstawiają się następująco:
• Podatek katastralny (od nieruchomości) – płatny raz na rok a jego wysokość zależy od wartości i lokalizacji nieruchomości w Hiszpanii.
• Comunidad (tzw. czynsz komunitarny ) – obejmuje on domy w Hiszpanii, zlokalizowane na osiedlach zamkniętych (tzw. urbanizacjach). Są to opłaty za sprzątanie i utrzymanie osiedla, a ich kwota zależy od standardu danego osiedla i jego wewnętrznej polityki. Czynsz płatnych jest co 6 lub 12 miesięcy.
• Rachunki bieżące – obejmują one opłaty za zużycie energii elektrycznej i wody oraz opłatę za wywóz śmieci.

Porównując, koszta utrzymania nieruchomości w Hiszpanii są o wiele niższe niż w Polsce. Biuro Costa Invest w ramach opieki po sprzedażowej nad klientem gwarantuje pomoc w dopełnieniu wszystkich formalności, by opłaty za rachunki bieżące były pobierane bezpośrednio z konta właściciela. Współpracując z Costa Invest możesz być pewien że Twoje inwestycje w Hiszpanii są bezpieczne i pewne. Dlatego też zachęcamy do przeglądania naszej oferty domów w Hiszpanii.
Costa Invest poleca
Bungalow
Orihuela Costa
Alicante
nr ref. 4542
Pokaż szczegóły oferty
Apartament
Torrevieja
Alicante
nr ref. 4439
Pokaż szczegóły oferty
Apartament
Orihuela Costa
Alicante
nr ref. 417
Pokaż szczegóły oferty
Bungalow
Torrevieja
Alicante
nr ref. 4338
Pokaż szczegóły oferty
Firma obsługująca wynajem wakacyjny EGVT-794-A