R
(+34) 966 760 422
[Zaloguj się]
Local news
2016-11-18 17:22:23 Nieruchomości w Hiszpanii – koszta
Po dokonaniu formalności zakupu, nabywca nieruchomości w Hiszpanii ma 30 dni na uregulowanie wszystkich kosztów. Opłaty są następujące:
• 10% podatek od nieruchomości,
• 3% koszta notarialne i zarejestrowanie nieruchomości
Sumy te będą nieco wyższe gdy zakup nieruchomości był posiłkowany kredytem hipotecznym, i wtedy będą się wahać w granicach 15-16% ceny zakupionej nieruchomości.

Po uregulowaniu powyższych opłat, pozostają tylko koszta utrzymania mieszkania w Hiszpanii, które przedstawiają się następująco:
• Podatek katastralny (od nieruchomości) – płatny raz na rok a jego wysokość zależy od wartości i lokalizacji nieruchomości w Hiszpanii.
• Comunidad (tzw. czynsz komunitarny ) – obejmuje on domy w Hiszpanii, zlokalizowane na osiedlach zamkniętych (tzw. urbanizacjach). Są to opłaty za sprzątanie i utrzymanie osiedla, a ich kwota zależy od standardu danego osiedla i jego wewnętrznej polityki. Czynsz płatnych jest co 6 lub 12 miesięcy.
• Rachunki bieżące – obejmują one opłaty za zużycie energii elektrycznej i wody oraz opłatę za wywóz śmieci.

Porównując, koszta utrzymania nieruchomości w Hiszpanii są o wiele niższe niż w Polsce. Biuro Costa Invest w ramach opieki po sprzedażowej nad klientem gwarantuje pomoc w dopełnieniu wszystkich formalności, by opłaty za rachunki bieżące były pobierane bezpośrednio z konta właściciela. Współpracując z Costa Invest możesz być pewien że Twoje inwestycje w Hiszpanii są bezpieczne i pewne. Dlatego też zachęcamy do przeglądania naszej oferty domów w Hiszpanii.
Costa Invest recommends
Apartment
Torrevieja
Alicante
Ref. 4764
Show details
Apartment
Torrevieja
Alicante
Ref. 6157
Show details
Apartment
La Mata
Alicante
Ref. 3770
Show details
Bungalow
La Mata
Alicante
Ref. 4130
Show details
Holiday rentals managment company EGVT-794-A