R
(+34) 966 760 422
[Zaloguj się]
Local news
2016-11-18 17:22:23 Nieruchomości w Hiszpanii – koszta
Po dokonaniu formalności zakupu, nabywca nieruchomości w Hiszpanii ma 30 dni na uregulowanie wszystkich kosztów. Opłaty są następujące:
• 10% podatek od nieruchomości,
• 3% koszta notarialne i zarejestrowanie nieruchomości
Sumy te będą nieco wyższe gdy zakup nieruchomości był posiłkowany kredytem hipotecznym, i wtedy będą się wahać w granicach 15-16% ceny zakupionej nieruchomości.

Po uregulowaniu powyższych opłat, pozostają tylko koszta utrzymania mieszkania w Hiszpanii, które przedstawiają się następująco:
• Podatek katastralny (od nieruchomości) – płatny raz na rok a jego wysokość zależy od wartości i lokalizacji nieruchomości w Hiszpanii.
• Comunidad (tzw. czynsz komunitarny ) – obejmuje on domy w Hiszpanii, zlokalizowane na osiedlach zamkniętych (tzw. urbanizacjach). Są to opłaty za sprzątanie i utrzymanie osiedla, a ich kwota zależy od standardu danego osiedla i jego wewnętrznej polityki. Czynsz płatnych jest co 6 lub 12 miesięcy.
• Rachunki bieżące – obejmują one opłaty za zużycie energii elektrycznej i wody oraz opłatę za wywóz śmieci.

Porównując, koszta utrzymania nieruchomości w Hiszpanii są o wiele niższe niż w Polsce. Biuro Costa Invest w ramach opieki po sprzedażowej nad klientem gwarantuje pomoc w dopełnieniu wszystkich formalności, by opłaty za rachunki bieżące były pobierane bezpośrednio z konta właściciela. Współpracując z Costa Invest możesz być pewien że Twoje inwestycje w Hiszpanii są bezpieczne i pewne. Dlatego też zachęcamy do przeglądania naszej oferty domów w Hiszpanii.
Costa Invest recommends
Apartment
Torrevieja
Ref. 6109
Show details
Attached House
San Pedro Del Pinatar
Murcia
Ref. 4762
Show details
Apartment
Orihuela Costa
Alicante
Ref. 0
Show details
Apartment
La Mata
Alicante
Ref. 2087
Show details
Holiday rentals managment company EGVT-794-A