R
(+34) 966 760 422
[Zaloguj się]
Local news
2016-11-16 13:18:36 Zakup nieruchomości w Hiszpanii – procedura w 5 krokach
Pomimo iż wydaję się że procedura zakupu nieruchomości jest dość złożonym procesem, zasadniczo można ją zamknąć w 5 podstawowych krokach.

1. Wybór nieruchomości w Hiszpanii
Jest to pierwszy krok poprzedzający i warunkujący kolejne etapy kupna. W tym zakresie Biuro Costa Invest zapewnia profesjonalną obsługę, w tym organizację wizyty rekonansowej.

2. Wpłata zaliczki
Po wybraniu wymarzonego mieszkania w Hiszpanii, należy wpłacić zaliczkę w kwocie min. 3.000 Euro i wtedy nieruchomość zostaje zarezerwowana.

3. Wyrobienie numeru NIE
Numer NIE to numer identyfikacyjny dla obcokrajowców który upoważnia do zakupu nieruchomości. Numery te, wyrabia się na miejscu, w Hiszpanii lub za pomocą Ambasady Hiszpanskiej w danym kraju.

4. Założenie konta w hiszpańskim banku
Konto w hiszpańskim banku jest niezbędne do przelania środków przeznaczonych na zakup nieruchomości. Ponadto będzie ono przydatne do pobierania opłat związanych z użytkowaniem nieruchomości oraz gdy pojawi się pomysł by prowadzić inne inwestycje w Hiszpanii.

5. Podpisanie aktu notarialnego.
Jest to ostatni krok procesu zakupu, który finalizowany jest podczas wizyty u notariusza.

I tak oto w prosty sposób można stać się szczęsliwym posiadaczem wymarzonej nieruchomości w Hiszpanii. Biuro nieruchomości Costa Invest z przyjemnością będzie Ci towarzyszyć podczas każdego z wyżej wymienionych kroków. Nie czekaj i sprawdź nasze oferty domów w Hiszpanii.
Costa Invest recommends
Studio
La Mata
Alicante
Ref. 2680
Show details
Attached House
San Pedro Del Pinatar
Murcia
Ref. 4762
Show details
Bungalow
La Mata
Alicante
Ref. 4130
Show details
Apartment
Orihuela Costa
Alicante
Ref. 4788
Show details
Holiday rentals managment company EGVT-794-A