R
(+34) 966 760 422
[Zaloguj się]
Local news
2016-11-16 10:50:17 Altea – centrum kultury Costa Blanca
Altea to miejscowość położona między miastami Benidorm i Calpe. Jak większość miasteczek Costa Blanca swój rozwój zawdzięcza turystyce, która z biegiem czasu stała się jedną z głównych dziedzin dochodów mieszkańców. Dlatego też znajdują się tutaj jedne z najlepszych nieruchomości Costa Blanca.

Altea jest jednym z ważniejszych ośrodków kulturalnych Costa Blanca. Przez lata była oazą dla poetów, malarzy czy piosenkarzy. Jej mieszkańcami byli m.in. Benjamin Palencia, Eberhard Schlotter czy Vicente Blasco Ibáñez. Ponadto artystyczny klimat czuć już na ulicach miasteczka, gdzie pośród typowych bielonych domów można znaleźć wiele warsztatów artystycznych oraz sklepów z rękodziełem.

To przepiękne miasteczko jest bardzo chętnie odwiedzane przez turystów, których przyciąga przepiękne zabudowa z wieloma zabytkami oraz krajobraz 6 km plaż. Najlepszą porą na odwiedzenie Altea jest wiosna, kiedy to pogoda nie jest jeszcze upalna, a roślinność zaczyna bujnie rozkwitać.

Altea to także miejsce które słynie z przepięknych i ekskluzywnych nieruchomości. To tutaj znajdują się wille w Hiszpanii, które cieszą się dużą popularnością wśród europejskich turystów.

Także Biuro Costa Invest w swojej ofercie posiada luksusowe nieruchomości w Hiszpanii, zlokalizowane właśnie w Altea.
Costa Invest recommends
Apartment
Torrevieja
Alicante
Ref. 4808
Show details
Studio
La Mata
Alicante
Ref. 3965
Show details
Apartment
Torrevieja
Alicante
Ref. 5090
Show details
Bungalow
Guardamar Del Segura
Alicante
Ref. 5111
Show details
Holiday rentals managment company EGVT-794-A